Bitcoin Nasıl Alınır ve Satılır?

Bitcoin internet dünyasının parası olarak kabul edildiği günden beri birçok altcoin’e de öncü oldu. Hatta olay o kadar büyüdü ki, bu coinleri takip eden siteler, yorumlayan bloglar ortaya çıktı.

Bitcoin ile iş yapan işletmelerin sayısı artmaya devam ederken kripto para kötü anlamda da kullanılmaya devam etti. Bazı kişiler paypal’ın da kapanması ile bitcoin dünyası ile tanıştı.

Sonuçta takip edilemeyen bir parayı kullanmak bazılarının çok daha işine geldi.

Bu site sayesinde şu an itibari ile 248 ülkede bitcoin alım-satımı yapabilirsiniz. Tabi bunun için burada açılan hesaba bitcoinlerinizi aktarmanız gerekli daha sonraki işlem gayet güvenli parayı al bitcoine onay ver mantığıyla çalışıyor.

Bir nevi gittigidiyor gibi, alıcı satıcı arasındaki koordinasyonu sağlıyorlar.

Tabi fiyatlar ve limitler değişken bazı kişiler 50 tl alt limiti koyarken bazıları ise limitleri 1000 tl’lere kadar çıkarıyorlar. Ayrıca alışveriş puanları da önemli bir gösterge, yani paranızı ne kadar sürede alacağınızı da bilebilirsiniz.

Bunun dışında başka ödeme metodları da var, mesela steam kartları veren bir satıcıya rastlamıştım. Tabi bu durum gayet riskli o steam kartları çalıntı kredi kartlarından alınmış olabilir bu durumda, steam bu hesapları kapatıyor.

Bunun dışında elden alma olayı da var, bunun da gayet riskli olduğunu düşünüyoruz.

En mantıklısı eft ve havale şeklinde ödeme almak. Tavsiyem bu yönde ödeme almanız. Yurtdışından da ödeme almaya pek bulaşmayın skrill vs ödemeleri var ama bunlarda parayı çevirirken kesinti yaşamanız muhtemel.

Aynı siteden bitcoin alımı da yapabilirsiniz, hatta ilan da bırakabilirsiniz. Bu işi yapan çok kişi göreceksiniz orada, bizden tavsiye biraz kurcalayıp incelemeniz.

Bitcoin ile ne yapılır, bitcoin ile Türkiye’de henüz çok fazla işletme tanışmadı tabi bunun ana nedeni hukuki problemler vs. Ama gelecekte bu olay çok üst düzeye gelecek bizce…

Tavsiyemiz başladığında 1 dolar seviyesinde olan bu paralar şimdi 630 doların biraz üstünde seyrediyor.

Bir cevap yazın